رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی اعلام کرد:

ایرانیان روزانه چقدر ورزش می کنند

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به این که میزان ورزش کردن مردم ایران در طول روز حدود ۱۳ دقیقه است، گفت: مردم در اروپا روزانه معادل ۵۲ دقیقه ورزش می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری هنر مانا ،افشین ملایی ظهر سه‌شنبه در نشستی با حضور حمید استیلی که با معرفی به عنوان سفیر ورزش همگانی برگزار شد، با اشاره به این که ورزش کم هزینه‌ترین و بهره‌ورترین راهکار برای تأمین سلامت مردم است، اظهار کرد: متأسفانه می‌گویند ایرانی‌ها فقط صدای بلند را می‌شنوند و تا زمانی که مسئله‌ای به بحران تبدیل نشود کاری انجام نمی‌دهند و باید به صراحت اعلام کرد که میزان عالیت بدنی مردم ایران اصلا در سطح مناسبی قرار ندارد.

وی با تاکید بر این که سلامت ملی به خطر افتاده است، عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های ورزش همگانی باید مدنظر قرار گیرد و شرایطی ایجاد شود که میزان تحرک مردم افزایش یابد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان این که مردم ایران در طول روز ۱۳ دقیقه ورزش می‌کنند، گفت: میزان ورزش مردم در اروپا در طول روز ۵۲ دقیقه است و شاهد اختلاف بالای میزان ورزش کردن مردم در کشور با کشورهای اروپایی هستیم.

ملایی با اشاره به این که دیگر با برگزاری همایش پیاده‌روی و اهدای جوایز نمی‌توان مشکل کم تحرکی را کم کرد، گفت: باید فعالیت بدنی به صورت مستمر مدنظر قرار گیرد و مردم روزانه ورزش کردن را در دستور کار قرار دهند.

او ادامه داد: رویکرد فدراسیون همگانی این است که از طرح شهر فعال و فعالیت بدنی در تمامی شهرهای ایران حمایت کند. قرار است در دهه فجر در شش رشته مسابقات ورزشی مدنظر قرار گیرد اما با توجه به شیوع ویروس سرعت خود را کم کرده‌ایم و اگر کرونا اجازه ندهد مسابقات با تعویق روبه‌رو خواهد شد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان این که فدراسیون متبوعش علاقه‌مند نیست درآمدهای خود را از جیب مردم تأمین کند، خاطرنشان کرد: اعتبار وزارت ورزش به عنوان دولت به فدراسیون ورزش‌های همگانی قابل تأمل است و تا کنون تنها ۳.۵ میلیارد تومان تخصیص داشته‌ایم که حدود یک سوم رقم تعیین شده است.

ملایی با اشاره به این که حدود ۶۰ رشته ورزشی تحت پوشش داریم، گفت: مینی فوتبال ظرفیت تحت پوشش قرار دادن یک میلیون ورزشکار را در سراسر کشور دارد و باید به ظرفیت‌های ورزش همگانی بیش از پیش توجه و مردم را با ورزش‌های همگانی درگیر کرد.

 


لینک کوتاه https://honaremana.news/news/171481
خبرهای مرتبط
دیدگاه‌ها
در حال ثبت دیدگاه...

مخاطب گرامی توجه فرمایید: نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.